cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Drivers & Software

faticilingir
Journeyman III

Games freeze, no errors, games stop,return desktop, event viewer error is LKD_0x141_Tdr:6_IMAGE_atikmpag.sys

Hello all,

While playing games , my games freeze after 5-10 minutes. I get no error. It is a fresh system and fresh installation. I bought everything new and the only error that i see is in event wiever is below.

I reinstalled windows, used DDU safe mod and reinstalled drivers, i increased power limit to 50. Nothing happened. I just freeze in steam games like witcher 3 and dota 2.
I sent my VGA card to MSI service, they said that there is no problem with it.
I dont know what to do.. Please help me.

My system is ;

MSI B450 GAMING PLUS AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, ATX
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz-4.2GHz, 35MB, 65W, 6/12, AM4, Wraith Stealth
KINGSTON SA400S37/240G A400 Serisi 2.5 240GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 500-350MB/s SSD
COOLER MASTER ML240L MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm Cpu cooler
MSI RX590 ARMOR 8G OC GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
CORSAIR CX SERİSİ 750W 80PLUS BRONZE
GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3000Mhz CL16 1.35V Dual Kit Ram

The error code in event wiever; Tried many things did not help.. Please just help

Hata demeti LKD_0x141_Tdr:6_IMAGE_atikmpag.sys, tür 0
Olay Adı: LiveKernelEvent
Yanıt: Kullanılamıyor
Kabin Kimliği: 90aff278-1cc6-465c-87ac-659587fcc933

Sorun imzası:
P1: 141
P2: ffffad83acdb6460
P3: fffff80575d8077c
P4: 0
P5: 17a8
P6: 10_0_18362
P7: 0_0
P8: 256_1
P9:
P10:

İliştirilmiş dosyalar:
\\?\C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG\WATCHDOG-20190913-0457.dmp
\\?\C:\Windows\TEMP\WER-436015-0.sysdata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB038.tmp.WERInternalMetadata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB039.tmp.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB038.tmp.csv
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB058.tmp.txt
\\?\C:\Windows\Temp\WER454.tmp.WERDataCollectionStatus.txt

Bu dosyalar burada bulunabilir:
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Kernel_141_125a2618a33497485fc1a28dc164979c713b2a_00000000_cab_3569e22e-e286-468b-ae6a-551a4760a015

Çözümleme simgesi:
Çözüm için yeniden denetleme: 0
Rapor Kimliği: 3569e22e-e286-468b-ae6a-551a4760a015
Rapor Durumu: 2147483648
Karma demeti:
Kabin Guid'i: 0

0 Likes
12 Replies
mstfbsrn980
Grandmaster

Güç sınırını kesinlikle değiştirmeyin. Çünkü ekran kartı bazı durumlarda aşırı ısınabilir ve çökmeler artabilir. İşlemciniz yeni piyasaya sürüldüğü için anakarta ait yeni BIOS yazılımını mutlaka edinin. Ayrıca ekran kartını anakart üzerine 90 derecelik açı ile düzgün montaj yapıldığından emin olun. Ayrıca PSU'nuzdan iki farklı PCI-Ex güç kablosu çekin ve iki farklı kabloyu GPU'ya bağlayın. 2x8PIN güç girişi olan grafikler kartları bazen başa beladır.

Never change GPU power limit. Because the graphics card may overheat and crash in some cases. As your processor has just been released, be sure to get the new BIOS from motherboard manufacturer website. Also make sure that the graphics card is properly mounted on the motherboard at 90-degree angle. Also, pull two different PCI-Ex power cables from your PSU and connect two different cables to the GPU. Graphics cards with 2x8PIN power input may be trouble sometimes.

0 Likes

Merhaba, cevap için teşekkürler öncelikle..

Güç sınırını sadece denemek için değiştirdim. PSUm moduler olmadığı için ve sadece 2x8PIN tek güç kablom olduğu için bunu kullanmak zorundayım.Ekran kartı 90 derece dik şekilde. Az önce arkadaşımdan r9 290 ekran kartı ödünç olarak test ettim ve hiçbir sorun yaşamadım. bu hatanın kaynağı nedir araştırmak bulmak zorundayım..

Hello, thanks for the answer..

I changed GPU power limit for a try only. My PSU is not modulat and i only have 1 2x8PIN cable. My graphic card is properly mountewd on the mobo at 90-degree angle. I did borrow an R9 290 from my friend. i installed it with proper drivers. There was no problem at all.. I need to find what is the reason of this problem.

0 Likes

OverdriveNTool yazılımını indirip, bu programa ait ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?

Can you download OverdriveNTool and share the screenshot of this program?

0 Likes

Hi,

Here it is.pastedImage_1.png

0 Likes

Merhaba,
Sahip olduğunuz GPU'ya ait standart saat değerlerini inceledim. OverdriveNTool yazılımı ile bu değerleri sizin resminizin üstüne yazdım. Bu ayarları dener misiniz? Bu ayarlar işe yaramıyor ise, 1175 olan voltajı 1200'a arttırabilirsiniz. Bu değişim de işe yaramıyor ise, işlemci üzerinde OC var ise kaldırın. Çünkü sorunu farklı yerde aramak gerekir.

Hello,
I've reviewed standard clock speeds values for your GPU. I have overwritten these standart values on your picture. Would you try these settings? If these settings do not work, you can increase voltage from 1175 to 1200. If this also change doesn't work well, don't make OC if you have OC on your processor. Because we need to look for the problem in different thing.

pastedImage_1.png

0 Likes

Merhaba,

İki yöntemi de denedim. Sonuç aynı. Arkadaşımın ekran kartını Pc'me bağladığımda bir sorun görülmedi. Ben sorunun hala grafik kartında olduğunu düşünüyorum. Tekrar servise gitmeli miyim?

Hello,

I tried both and the result is same. When i tried my friends gpu card on my pc , there was no problem. I think the problem is with the gpu, not the power. Am i wrong? should i take the card to service again?

0 Likes

Lütfen OverdriveNTool yazılımını ve benim belirttiğim ayarları kullanın. Ve gücü -20% yapın. Bunu mutlaka deneyin. Sonuç eğer aynı ise: farklı bir sorun vardır. GPU ile sorunu aramak çok gereksiz olur. Hata yapan dosya, AMD sürücüsü içersindeki port kontrolcü. Anakart gereken yaklaşık 70W gücü belki vermiyor ve kapanıyor. Belki PSU 12V çok düşüyor ve sürücü GPU'yu kapatıyor. Ya da anakart kapatıyor. Detaylı bakmak gerekir.

Please use OverdriveNTool software and the settings I specify. And make the power -20%. Be sure to try it. If the result is the same: there is a different problem. It would be unnecessary to look for the problem with the GPU. The error file is just port controller in AMD display driver. The motherboard may be not provide required 70W power and shuts down. Maybe your PSU 12V drops too low and the driver shuts down the GPU or the motherboard. You need to look in detail.

0 Likes

Yine denedim. Sonuç aynı. Hata vermeden masaüstüne geri dönüyor sistem.yine olay görüntüleyicisinde aynı sorun var..

tried again. Result is same no error nd back to desktop and i see the same error in event viewer.

0 Likes

Windows'u baştan kurun. Çipset sürücüsü falan kurmadan deneyin. Windows otomatik gereken sürücüleri kurar. Windows'u kurun ve sadece son AMD görüntü sürücüsünü yükleyin. Ve sadece test yapın. Sorun farklı olabilir. Ben sizin yerinizde olsam sorunu farklı yerde ararım.

Anakarta ait son BIOS'un kurulu olduğundan emin olun.
GPU'nun ve güç kablolarının düzgün bağlandığından emin olun.
Hangi oyunu oynuyorsanız diske düzgün kurulduğundan emin olun.

BIOS'a girin ve fabrika ayarlarında olduğundan emin olun...

Install Windows from the beginning. DO NOT installing chipset driver or something. Windows automatically installs the required drivers. Install Windows and only setup the latest AMD display driver. And just test. The problem may be different. If I were you, I'd look for the problem in different thing.

Ensure that the latest BIOS for the motherboard is installed.

Make sure the GPU and power cables are properly connected.

Make sure that the game you are playing is properly installed on the disc.

Go the BIOS and make sure it is factory-set...

0 Likes

Neden farklı bir GPU çalışırken hatayı sadece bu GPU'da alıyorum. Benim aklımda bu sorun var.  Windowsu daha  önce kurduğumda farklı bir yerden okumuştum.. sadece amd sürücüsü ile denediğimde de bir sorun yoktu.  Sorun psu da olsa pc tamamen kapanmaz mı? Bios fabrika ayarlarında ve güncel. Hangi oyunu oynarsam aynı sorun var. En basit oyunda bile.. GPU nun güç kabloları tamamen doğru, anakart tamamen doğru. Farklı kart ile testte saatlerce bir sorun yaşamadım..

0 Likes

Sorunu net olarak söylemek için donanımları tek tek test etmek gerekiyor. Sizin yerinizde olsam, kasayı bir bilgisayarcıya götürür ve aldığım tüm donanımları tek tek test ettirirdim. Öncelikle ekran kartını test ettirirdim. Çünkü hata mesajı ekran kartını gösteriyor yazdığınız gibi. Eğer bir bilgisayarcıya sistemi götürürseniz, fiyatını önce sorun ve kesinlikle çok para vermeyin. Hatta sadece ekran kartını götürün ve sadece onu test ettirin. Farklı bir sürücü, farklı bir anakart, hatta farklı marka GPU sorununuzu çözebilir. Net bir şey demek çok zor.

0 Likes

Tam açıklamadan yazmışım. Eklemek istediklerim var... Ya anakart ya da ekran kartı bu soruna sebep oluyor. Başka bir donanımda kusur aramayın, çünkü başka donanımda sorun olma olasılığı çok düşüktür. Sorun anakart ise BIOS ya da çipset sürücüsü bu soruna sebep olabilir. Sorun GPU ise sürücü (DDU kullanarak farklı sürücü denemekte fayda var) bu soruna sebep olabilir. Bu bileşenleri yeni aldıysanız ve sorunun ne olduğunu tespit edebilirseniz, iade isteyin ve aynı ürünün yenisini değil farklı marka aynı sınıf ürünlere yönelin. MSI iyi bir marka gibi görünüyor olabilir, fakat Türkiye pazar stratejileri bu şirketlerin farklı. Ciddi fiyat farkı olmasa da ciddi kalite farkları olabiliyor.

0 Likes