AnsweredAssumed Answered

AMD FX 8350 - słaba wydajność, spadki FPS, nie throttling.

Question asked by yakub on Jun 22, 2017
Latest reply on Jun 30, 2017 by amdmatt

Witam wszystkich czytających to. Od zakupu AMD FX 8350 mam z nim ciągłe problemy. Pytałem już na dużych forach, kombinowałem w BIOSie, robiłem dosłownie wszystko. Zacznijmy od początku. Odpaliłem sobie ETS2, i zacząłem grac. Zaczęły się przycinki, a co najgorsze, ze 60FPS spadało do 40FPS. Nie dało się grac. Na początku pomyślałem - 100% throttling. Zakupiłem więc radiatory na sekcję zasilania płyty głównej. Założyłem radiatory, odpalam grę. Problem dalej taki sam! Odpalam HWMonitor i gram. Grałem całe 30 minut i nie zanotowałem żadnego spadku taktowania rdzenia na CPU, a lagi nadal były. Temperatury są okej, bo nie przekracza 65*C. Co jest z tym procesorem? W GTA V mam taką samą liczbę FPSów co w ETS2. Poza miastem w GTA V mam płynne 60FPS, a jak wjadę do miasta to jest już 47 FPSów i spada wydajnośc gry. Gdy gram w ETS2 i jeżdżę poza miastem to nie mam lagów, tylko przycinki. Problemy zaczynają się w mieście. Jak to jest możliwe, skoro GTA V jest bardziej wymagające i mam więcej FPS niżeli w ETS2 gdzie teoretycznie nie powinienem miec żadnych kłopotow?

Moje specyfikacje:

Zasilacz: Antec 500w

Procesor: AMD FX 8350

Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 470 G1 GAMING 4gb

MOBO: ASRock 980DE3/U3S3 z radiatorami i chłodzoną sekcją zasilania 4+1.

RAM: 2x4 Dual Channel Ballistix Sport Crucial

Outcomes