1 Reply Latest reply on Jun 30, 2017 9:29 AM by amdmatt

AMD FX 8350 - słaba wydajność, spadki FPS, nie throttling.

yakub

Witam wszystkich czytających to. Od zakupu AMD FX 8350 mam z nim ciągłe problemy. Pytałem już na dużych forach, kombinowałem w BIOSie, robiłem dosłownie wszystko. Zacznijmy od początku. Odpaliłem sobie ETS2, i zacząłem grac. Zaczęły się przycinki, a co najgorsze, ze 60FPS spadało do 40FPS. Nie dało się grac. Na początku pomyślałem - 100% throttling. Zakupiłem więc radiatory na sekcję zasilania płyty głównej. Założyłem radiatory, odpalam grę. Problem dalej taki sam! Odpalam HWMonitor i gram. Grałem całe 30 minut i nie zanotowałem żadnego spadku taktowania rdzenia na CPU, a lagi nadal były. Temperatury są okej, bo nie przekracza 65*C. Co jest z tym procesorem? W GTA V mam taką samą liczbę FPSów co w ETS2. Poza miastem w GTA V mam płynne 60FPS, a jak wjadę do miasta to jest już 47 FPSów i spada wydajnośc gry. Gdy gram w ETS2 i jeżdżę poza miastem to nie mam lagów, tylko przycinki. Problemy zaczynają się w mieście. Jak to jest możliwe, skoro GTA V jest bardziej wymagające i mam więcej FPS niżeli w ETS2 gdzie teoretycznie nie powinienem miec żadnych kłopotow?

Moje specyfikacje:

Zasilacz: Antec 500w

Procesor: AMD FX 8350

Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 470 G1 GAMING 4gb

MOBO: ASRock 980DE3/U3S3 z radiatorami i chłodzoną sekcją zasilania 4+1.

RAM: 2x4 Dual Channel Ballistix Sport Crucial