cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Graphics Cards

chw2stek
Journeyman III

Thermopads r9 390

Witam, mam pytanie związane z kartą graficzna R9 390 (oczywiście z Waszym chłodzeniem). Pytanie dotyczy grubości termopadów zastosowanych w tej grafice. Czy wszystkie są grubości 1,5mm? Ponieważ moje są dosyć zużyte nie jestem do końca pewien czy to jest nominalnie czy nie, ponieważ nie, które maja więcejj troszeczkę a inne ciutkę mniej niż 1mm. Czy macie może rozpiskę użytych termopadów w tej karcie? Najlepiej z "fabrycznmi" wymiarami i grubościami. I ostatnie pytanie dotyczny przewodności cieplnej. Czy odpowiednią wartościa będzie 6W/mK? Czy szukać wyższej wartośći? Ponieważ widziałem jak "serwis" polecał przewodność na poziomie 2W/mK i uznał że będzie to odpowiednie. Pozdrawiam cieplutko i czekam na odpowiedz!

0 Likes
1 Reply

IMPORTANT: PLEASE READ BEFORE POSTING

This question is Not Answered.

ray_m

Please refer to the Terms & Conditions of the use of this Forum before posting.


This is a user to user English language only Support Forum.

There are many freely available online tools that you can use to translate your posts into English. Please make use of these tools before posting.

Please also provide the essential INFORMATION REQUIRED WHEN POSTING A QUESTION.

My Google Translator in Chrome did a very poor job of translating your Question. Can you translate what you posted in English so Users will be able to understand exactly what you are trying to convey?

0 Likes