cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Graphics Cards

stasek00511
Journeyman III

Nakładka wskaźników bez wyboru jest nieczytelna. Program AMD Smart Access nieosiągalny?

Czy dowiedzieć czy da się wybrać jakoś jakoś wskaźniki nakładki nakładki? Chciałbym proste cztery i żadne inne - temperaturę CPU, temperaturę GPU, temperaturę pamięci GPU oraz prędkość wiatraków na GPU (tylko widoczną prędkość a pokrywa niewzajem nawzajem) jako przeźroczystą nadkamię wskaźników.

Chciałbym nawet zapytać o pamięć AMD Smart Access. Oprogramowanie mam ok, najnowsze. Mam płytę b550-plus. Mam Ryzen 9 5900X. No i tylko karta graficzna, czy jest totalny brak na świecie a nie chcę kupować kilka pokoparkowych w cenach cenach. Jedyną dobrą byłą dla mnie RX 5600XT bo wszystkie inne tak podrożały, że nie był w stanie nic kupić poniżej 1000 euro. Da się wykorzystać pamięć AMS Smart Access na 5600XT? Do może sobie jak włączę w biosie?

0 Likes
1 Solution

yes, we know, it will be easier for him to speak in our native language.

Trzeba sformatować dysk, ustawić bios w konfiguracji CSM, i zainstalować windowsa, wtedy dopiero jest możliwość ustawienia smart access. W takim wypadku jak masz obecnie, dlatego nie da się uruchomić windows i wykrywa błąd, ponieważ różni się szyfrowanie i sposób zapisu plików.

View solution in original post

6 Replies

Monitor hardware.

Current options and 'how to' https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh3-038

 

 

Ryzen 5 5600x, B550 aorus pro ac, Hyper 212 black, 2 x 16gb F4-3600c16dgtzn kit, Aorus gen4 1tb, Nitro+RX6900XT, RM850, Win.10 Pro., LC27G55T..
0 Likes

Smart access jest dostępny chyba tylko dla rx6000. Jeśli się mylę i rx5000 też obejmuje ta funkcja to musisz mieć zaktualizowany bios, windows musi być zainstalowany w systemie csm, a bios ustawiony właśnie pod CSM. Wtedy dopiero jest dostępna funkcja w biosie Smart Access. 

Przechodziłem przez to, musiałem przeinstalować windowsa, ustawić odpowiednio bios i dopiero finalnie wreszcie udało się uaktywnić tą funkcję w Windowsie. 

0 Likes

Jak uaktywniłeś w Windows 10 tę opcję? Jak włączę w biosie Smart Access memory i włączę komputer to sypie mi błędem "zmiana ustawień systemowych" i dalej "Twoje ustawienia systemowe zostały zmienione, aby wprowadzić zmiany uruchom ponownie komputer" i nic się nie dzieje. Restartuję ciągle komputer i ciągle ten sam komunikat "zmiana ustawień systemowych" i nic. Nie chce to u mnie działać :<

0 Likes

Gdzie jest temperatura pamięci GPU? U mnie nie widać prędkości wiatraków bo zasłaniają się. Nie wiem jak pozmieniać w metric overlay :<

0 Likes

This is an English language forum, please take the time to translate your posts to English before submitting them.

yes, we know, it will be easier for him to speak in our native language.

Trzeba sformatować dysk, ustawić bios w konfiguracji CSM, i zainstalować windowsa, wtedy dopiero jest możliwość ustawienia smart access. W takim wypadku jak masz obecnie, dlatego nie da się uruchomić windows i wykrywa błąd, ponieważ różni się szyfrowanie i sposób zapisu plików.